Op 10 en 11 september wordt in een vestingstad in Zuid-Frankrijk een groot Carcassonne-evenement georganiseerd. De naam van de vestingstad? Carcassonne, natuurlijk!
Tijdens het evenement worden tal van activiteiten georganiseerd. Zo wordt het nieuwe spel Carcassonne: De Mist gepresenteerd, worden er meet & greet-sessies gehouden met Carcassonnebedenker Klaus-Jürgen Wrede en kun je kennis maken met tal van middeleeuwse bezigheden, zoals kruisboogschieten of kalligrafie.
Klaus-Jürgen Wrede kreeg inspiratie voor zijn beroemde tegelspel tijdens een vakantie in Zuid-Frankrijk. Een bezoek aan de gelijknamige vestingstad maakte grote indruk op hem, waarna hij een idee kreeg: een spel waarbij je zelf vestingsteden moet maken. Inmiddels is Carcassonne uitgegroeid tot een moderne bordspelklassieker.
Mocht je toevallig begin september op vakantie gaan in Zuid-Frankrijk? Toegang is gratis, dus breng dan vooral een bezoek aan Carcassonne in Carcassonne!