7 Spellen Die Perfect Zijn Voor Op Vakantie in 2025

5 minuten

Bestrijd verveling op vakantie met deze 7 leuke reisspellen! Perfect voor families, vrienden & koppels. Compact, spannend en gegarandeerd uren speelplezier. Ontdek ze nu!

De koffers zijn gepakt, de zon schijnt... vergeet de spelletjes niet!

Vakantie is het ideale moment om te ontspannen en quality time door te brengen met familie en vrienden.

Lekker luieren op het strand, lange avonden tafelen, en natuurlijk: spelletjes spelen!

Maar welke spelletjes neem je mee op vakantie? Je wilt iets compacts, iets leuks, en iets wat voor iedereen leuk is.

Gelukkig hebben wij de perfecte oplossing: een selectie van de leukste spelletjes die je zo meeneemt in je koffer of tas.

Stelen is verboden… behalve als je Jatten speelt

Jatten

Met de kinderen op vakantie? Dan is Jatten je geheime wapen. Dit vrolijke kaartspel is speciaal gemaakt voor gezellige middagen en grote lachbuien. Het idee: steel kaarten van andere spelers en probeer als eerste zes dezelfde cijfers te verzamelen. Maar wees niet te hebberig, want dan krijg je... helemaal niks.

Met simpele regels, korte rondes en een heerlijk spelelement van spanning en gokken is Jatten perfect voor gezinnen met kinderen. Of je nu in een tent zit, aan een picknicktafel op de camping of aan het ontbijt in de vakantiebungalow – dit spelletje past altijd.

Illustratie van mensen die een kaartspel spelen aan een tafel, met kleurrijke kaarten en een speldoos met het label "Jatten" op de voorgrond.

Verbrand je vingers niet aan deze marshmallows

Arschmallows

Voor vriendengroepen die ’s avonds samenkomen met z’n allen is Arschmallow het perfecte foute kaartspel. Het doel: verzamel de laagst mogelijke kaarten, maar pas op voor actiekaarten die het hele spel op z’n kop zetten.

Je hebt bluffen, sabotage, hilarische misstappen én natuurlijk... marshmallows. Dit is dé partyhit voor mensen die vakantie vieren met vrienden en zin hebben in luchtige chaos tussen de drankjes door.

Cartoon (Bert) die ontspant in een hangmat tussen palmbomen, met het kaartspel "Arschmallows" met kleurrijke kaarten en speelse illustraties.

Fasten your seatbelts: jij en je partner landen een vliegtuig

Sky Team

Op zoek naar een uniek spel voor twee personen? Sky Team is de ideale keuze voor stellen die samen op reis zijn. In dit coöperatieve spel bestuur je met z’n tweeën een vliegtuig en probeer je het veilig te laten landen – zonder écht te mogen overleggen. Spannend? Check. Grappig? Absoluut. Zenuwslopend? Alleen als je partner ineens besluit het landingsgestel te vergeten.

Sky Team is een geniale keuze voor een rustige avond met z’n tweeën, bijvoorbeeld op het balkon van je hotelkamer of als het regent in je glampingtent. Geen ruzie mogelijk... tenzij jullie crashen natuurlijk 😉

Vliegtuigthema-bordspelset met doos, kaarten, speelbord en een boekje. Vliegtuigillustratie op de achtergrond.

Sushi dobbel je niet zomaar bij elkaar, hoor!

Geharrewar in de Sushibar

Wie rondreist met een camper of caravan weet: ruimte is schaars, maar gezelligheid is goud waard. Geharrewar in de Sushibar brengt precies dat. Je dobbelt om lekkere sushi’s te verzamelen, maar pas op: graten leveren minpunten op. Je kunt ook sushi’s van je medespelers stelen, als je daar lef voor hebt.

Het spel is klein, snel en zit vol tactische keuzes. Perfect voor onderweg, tijdens de lunchpauze op een parkeerplek, of aan het campingtafeltje met uitzicht op de bergen. Dobbel, lach en win.

Cartoonvogel die barbecuesaus en een worst vasthoudt, met een bordspeldoos met de titel "Sushibar" en geïllustreerde dobbelstenen met verschillende symbolen.

Janken? Ja, van het lachen!

Janken

Voor jongeren, backpackers en festivalgangers is Janken een schot in de roos. Het is snel, grappig en totaal onvoorspelbaar, omdat je elkaar enorm dwars kunt zitten. Je probeert je kaarten zo snel mogelijk weg te spelen, maar met actiekaarten als "Jouw Probleem!" en "Weg ermee!" verandert alles binnen een paar seconden.

Ideaal voor op de campingtafel, in een hostel, of tijdens een luie middag op het balkon van je vakantieadres. En vergeet vooral niet te janken… van het lachen.

Illustratie van een gele caravan met een rood zonnescherm, naast een bordspeldoos met de titel "Janken" en verspreide kaarten.

Keer op Keer op Keer op Keer... want één potje is nooit genoeg

Keer op Keer 2

Iedereen houdt van Keer op Keer 2. Waarom? Omdat het simpel, maar leuk is. Je dobbelt, kiest een kleur en een cijfer, en kruist de vakjes aan op je scoreblok. Vul kolommen en rijen, scoor bonuspunten, en probeer nét dat blokje eerder vol te maken dan je medespelers.

Of je nou met z’n tweeën speelt op het balkon van je vakantiehuisje, met vier vrienden in de trein naar je bestemming, of alleen tijdens een zonnige siësta: dit spelletje is áltijd leuk. Echt zo’n spel dat je blijft spelen… keer op keer.

Illustratie van geanimeerde dobbelsteenfiguren bij een tent, met een "Keer op Keer 2" bordspeldoos, scoreblad en kleurrijke dobbelstenen.

Bokken verzamelen zonder uit de bocht te vliegen

Bokken Schieten

En dan: Bokken Schieten. Dit spel is het perfecte extraatje voor álle vakantiegangers die houden van een beetje risico. Je speelt slagen, verzamelt geitenkaarten en probeert er zo veel mogelijk te scoren... maar let op: ga je over de bokkenlimiet heen (die je samen opbouwt tijdens het spel), dan ben je af!

Het is compact, hilarisch én verrassend tactisch. Ideaal voor een spelletje op de camping, bij een borrelplank op het terras of als afsluiter van een lange reisdag. Want winnen is leuk – maar nét onder de limiet eindigen? Dat voelt pas echt geitachtig goed.

Kaartspel "Bokkenschieten" met cartoongeiten, waarvan één een zwemband en duikbril draagt en in een zwembad plonst.

Vergeet de zonnebrand niet… én je vakantiespellen!

Wat je ook in je koffer stopt, vergeet je favoriete reisspelletjes niet. Ze maken wachttijden leuker, regenbuien gezelliger en avonden nóg sfeervoller. De spellen hierboven zijn klein genoeg voor elke tas en groot genoeg voor een flinke dosis speelplezier.

Lichtgewicht
Supersnel uitgelegd
Gegarandeerd gelach

Dus… Welk spel neem jij mee op vakantie?